10
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Vivanco MF 6310
Titan D XL Wall Bracket, Fixed profile, max 85", Black
£29
£35 with delivery
Service that goes further
- Product code: 25653
- Suited for screens up to 85" / 216 cm
- Max. 800 x 400 VESA
- Max. 75 kg
- Fixed on the wall
- Distance to wall approx. 30 mm
- Warranty - 10 years parts and labour
| Type | Titan D XL Wall Bracket, Fixed profile, max 85" |
| Brand | Vivanco |
| Model | VVTVFIX80INCH75KG |
| Also known as: | 25653, MF 6310 |
| EAN: | 4008928256536 |
| Suited for screens up to 85" / 216 cm | |
| Max. 800 x 400 VESA | |
| Max. 75 kg | |
| Fixed on the wall | |
| Distance to wall approx. 30 mm | |
| Integrated theft protection | |
| High-quality titanium finish |
| Maximum weight capacity | 75 kg |
| Maximum screen size | 2.16 m (85") |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 400 x 800 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 800 mm |
| Product colour | Black |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 73269098900 |
10 years parts and labour. Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
10
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Customer Reviews
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
It generally takes 6-12 working days for the item to arrive at our warehouse.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.

Loading
You've added an item to your basket.