2
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Sylvox S100MCMA0
TV Wall Bracket
£149
£155 with delivery
- Product code: S100MCMA0
- Warranty - 2 years parts and labour

| Type | TV Wall Bracket |
| Brand | Sylvox |
| Model | S100MCMA0 |
| EAN: | 0850070802765 |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity (per display) | 45 kg |
| Maximum screen size | 190.5 cm (75) |
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 45 kg |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Minimum screen size | 101.6 cm (40) |
| Panel mounting interface | 600 x 400,200 x 200,200 x 300,200 x 400,300 x 300,400 x 400,400 x 200,400 x 300,300 x 200 |
| Adjustable depth | Yes |
| Distance to the wall (max) | 500 mm |
| Distance to the wall (min) | 49 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 600 mm |
| Depth (min) | 46 mm |
| Depth (max) | 493 mm |
| Height | 408 mm |
| Quantity per pack | 1 pair(s) |
2 years parts and labour. Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
2
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Delivery
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
We will send this item to you via DPD or APC for only £6. Delivery will usually be within 24-48 hours.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
£0 today, then 3 payments of £49.67 at 0% interest when you choose a 3 month plan. Read More


Loading
You've added an item to your basket.