Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Blackstone 257-2140EU
22" Tabletop Griddle
(Discontinued)
This item is not currently available
Service that goes further
- Product code: 257-2140EU
- Fuel Type - Gas
- 22" Tabletop Griddle
- Two independently controlled cooking zones
- Dual Stainless H Burners
- Warranty - 2 years parts and labour
Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 221 x 573 x 533
The perfect griddle for the outdoor adventure seeker. Whether your adventure is in the mountains, at lakes or beaches, or tailgating for the local football team take your 22” Tabletop Griddle with you. Fuel any event with two independently controlled heat zones and a portable design for easy transport. This flat top grill is the perfect addition to a patio kitchen or camping kitchen. This griddle's versatility is unmatched!
| Type | 22" Tabletop Griddle |
| Brand | Blackstone |
| Model | 257-2140EU |
| EAN: | 1220000490024 |
| 22" Tabletop Griddle | |
| Two independently controlled cooking zones | |
| Dual Stainless H Burners | |
| Patented rear grease management system |
| Number of cooking zones | 2 zone(s) |
| Placement supported | Outdoor |
| Gas type | Butane/Propane |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Black |
| Control type | Rotary |
| Burner material | Stainless steel |
| Legs | Yes |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Easy to clean | Yes |
| Width | 573 mm |
| Depth | 533 mm |
| Height | 221 mm |
| Weight | 11.5 kg |
Loading
You've added an item to your basket.