2
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Ninja 4718J800EUUK
Woodfire Universal Adjustable Stand & Side Table, Black
£149.99
£155.99 with delivery
Service that goes further
- Product code: 4718J800EUUK
- Adjustable height
- Includes side table for extra food preparation space
- Keeps grill or oven in place
- Requires assembly. Includes
- Warranty - 2 years parts and labour
Dimensions: 66cm x 86cm x 107cm

| Type | Woodfire Universal Adjustable Stand & Side Table |
| Brand | Ninja |
| Model | 4718J800EUUK |
| EAN: | 0622356276146;622356276146 |
| Adjustable height | |
| Includes side table for extra food preparation space | |
| Keeps grill or oven in place | |
| Dimensions: 66cm x 86cm x 107cm | |
| Requires assembly. Includes: 1 Ninja Woodfire Universal Adjustable Stand, 1 Side Table, 4 Stand Legs, 14 Hex Screws, 1 Hex Key. | |
| Compatible with OO101, OG701, OG751, OG850, OG901 |
| Type | Grill stand |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Woodfire |
| Brand compatibility | Ninja |
| Height adjustment | Yes |
| Country of origin | United Kingdom |
| Width | 625 mm |
| Depth | 617 mm |
| Height | 227 mm |
| Weight | 9.06 kg |
| Package width | 629 mm |
| Package depth | 286 mm |
| Package height | 644 mm |
| Package weight | 11.6 kg |
2 years parts and labour.To activate your warranty go to ninjakitchen.co.uk/INTERSHOP/web/WFS/SharkNinja-GB-Site/en_GB/ninja-responsive/GBP/ViewProductRegistration-Start.
2
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Customer Reviews
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Order now for delivery in 4+ weeks
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.