Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Rangemaster LEISP110SS
110cm Splashback Universal Stainless Steel
£179
- Product code: 56290
- Colour - Stainless Steel
Dimensions (HxW) (mm) - 670 x 1098
Features of the Rangemaster LEISP110SS 56290 Universal Stainless Steel 110cm Splashback
- An attractive stainless steel finish adds a classy touch to your kitchen.
- Benefit from a simple installation.
- Provides essential protection from unwanted splashes.
- A durable surface ensures that it is easy to clean and maintain.
- Prevents heat damage to your cooking area.
| Type | 110cm Splashback |
| Brand | Rangemaster |
| Model | LEISP110SS Universal Stainless Steel |
| Also known as: | 56290, LEISP110SS |
| EAN: | 5028683056294 |
| Product colour | Stainless steel |
| Width | 1098 mm |
| Depth | 8 mm |
| Height | 670 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Compare with similar items
Customers also bought
Customer Reviews
Free or Next Day Delivery
from 20th May
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
Free and Next Day Delivery offers are subject to postcode and availability. You can find your earliest delivery date at checkout.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
£0 today, then 3 payments of £59.67 at 0% interest when you choose a 3 month plan. Read More


Loading
You've added an item to your basket.