2
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Bosch BBH3280GB Series 4 Flexxo Gen 2
Rechargeable Vacuum Cleaner, Silver
£182
Save £67
Was £249
£188 with delivery
- Product code: BBH3280GB
- Bin Capacity (Litres) - 0.4
- Battery Life - 55 min
- Weight - 3.3 kg
- Bosch Lithium-Ion Technology
- Warranty - 2 years parts and labour
Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 1150 x 265 x 180
| Type | Rechargeable Vacuum Cleaner |
| Brand | Bosch |
| Model | BBH3280GB Series 4 Flexxo Gen 2 |
| Also known as: | BBH3280GB |
| EAN: | 4242005278510 |
| Bosch Lithium-Ion Technology: durable and powerful rechargeable batteries, extra-long run time and short charging time | |
| Constantly high performance. RobustAir System for high cleaning performance even when the dust box fills up |
| Cleaning type | Dry |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | White |
| Dirt capacity dry | 0.4 L |
| Power source | Battery |
| Runtime | 55 min |
| Charging time | 5 h |
| Battery voltage | 25.2 V |
| Battery capacity | 2 Ah |
| Weight | 3.3 kg |
| Width | 265 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 1150 mm |
| Package width | 192 mm |
| Package depth | 275 mm |
| Package height | 633 mm |
| Package weight | 4.2 kg |
| Upholstery nozzle included | Yes |
| Brush tool | Yes |
| Special nozzle | extendable crevice nozzle |
| Packaging content | 1 x extendable crevice nozzle 1 x 2in1 furniture brush & upholstery nozzle |
2 years parts and labour. Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
2
Year
Warranty
Compare with similar items
1 x 2in1 furniture brush & upholstery nozzle
Customers also bought
Customer Reviews
Delivery
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
We will send this item to you via DPD or APC for only £6. Delivery will usually be within 24-48 hours.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
£0 today, then 3 payments of £60.67 at 0% interest when you choose a 3 month plan. Read More


![Shark IZ400UKT Stratos Anti Hair Wrap Plus Pet Pro Cordless Vacuum [Single Battery], Copper](https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/media.markselectrical.co.uk/item-images/thumb/IZ400UKT.jpg)


Loading
You've added an item to your basket.