Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Smeg FLT2
Filter
£51
£57 with delivery
Service that goes further
- Product code: FLT2
- Charcoal filters Kit 2 pieces
| Type | Filter |
| Brand | Smeg |
| Model | FLT2 |
| EAN: | 8017709037260 |
| Type | Cooker hood filter |
| Product colour | Charcoal |
| Brand compatibility | Smeg |
| Width | 220 mm |
| Depth | 220 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 560 g |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Package width | 225 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 660 g |
Compare with similar items
PRODUCT
Type
Filter
Brand
Smeg
Model
FLT2
Price
£51.00
Rating
-
Ean
8017709037260
DESIGN
Product colour
Charcoal
Type
Cooker hood filter
PERFORMANCE
Brand compatibility
Smeg
WEIGHT & DIMENSIONS
Depth
220 mm
Height
40 mm
Weight
560 g
Width
220 mm
PACKAGING DATA
Package depth
220 mm
Package height
90 mm
Package weight
660 g
Package width
225 mm
Quantity per pack
2 pc(s)
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Order now for delivery in 7-28 days
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.