Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Smeg KIT1TR9N
90cm Splashback for Victoria TR9s, Black
£309
Service that goes further
- Product code: KIT1TR9N
- Splashback in Black
Dimensions (HxW)(mm) - 750 x 900
| Type | 90cm Splashback for Victoria TR9s |
| Brand | Smeg |
| Model | KIT1TR9N |
| EAN: | 8017709184827 |
| Product type | Backsplash |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Victoria TR93/TR90 |
| Width | 895 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 750 mm |
| Weight | 9.7 kg |
| Package weight | 10.5 kg |
| Package depth | 720 mm |
| Package width | 940 mm |
| Package height | 70 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Compare with similar items
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Order now for delivery in 7-28 days
We will contact you to arrange a delivery date.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.