Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Smeg KITFC906
Filter
£38
£44 with delivery
Service that goes further
- Product code: KITFC906
- Charcoal filter compatible for Smeg KCV9BE KCV9NE KCV9SGE KTS75BCE KTS75CE KTS75NCE
Charcoal Filter
| Type | Filter |
| Brand | Smeg |
| Model | KITFC906 |
| EAN: | 8017709064969 |
| Charcoal filter compatible for Smeg KCV9BE KCV9NE KCV9SGE KTS75BCE KTS75CE KTS75NCE |
| Type | Cooker hood filter |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Smeg |
| Compatibility | KSEP900X, KSEP600X, KCVR9NE, KCVB9SG, KTS75 |
| Width | 288 mm |
| Depth | 240 mm |
| Height | 10 mm |
| Weight | 350 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 395 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 510 g |
Compare with similar items
PRODUCT
Type
Filter
Brand
Smeg
Model
KITFC906
Price
£38.00
Rating
-
Ean
8017709064969
DESIGN
Product colour
Black
Type
Cooker hood filter
PERFORMANCE
Brand compatibility
Smeg
Compatibility
KSEP900X, KSEP600X, KCVR9NE, KCVB9SG, KTS75
WEIGHT & DIMENSIONS
Depth
240 mm
Height
10 mm
Weight
350 g
Width
288 mm
PACKAGING DATA
Package depth
330 mm
Package height
50 mm
Package weight
510 g
Package width
395 mm
Quantity per pack
1 pc(s)
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Order now for delivery in 7-28 days
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.