10
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
LIEBPACK126
Liebherr Built-Under Freezer & Built-Under Larder Fridge
£1,169.55
Free Delivery
Spread the cost:
£97.47 for 12 months at 0.0% APR***
Save £28.45
Separate Price: £1,198
Service that goes further
SUFd3603
Low Frost Built-Under Freezer
- D
- Net Capacity - 88 Litres
- Replaceable door seal
- SabbathMode
- Integrated rails for freezer drawers
- Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 818 x 597 x 550
- Warranty - 10 year Warranty
URd3600
Built-Under Larder Fridge
- D
- Net Capacity - Fridge 127 Litres
- Door alarm
- Replaceable door seal
- SabbathMode
- Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 818 x 597 x 550
- Warranty - 10 year Warranty
Liebherr SUFd3603
Low Frost Built-Under Freezer, Fixed Hinge, D Rated
| Type | Low Frost Built-Under Freezer |
| Brand | Liebherr |
| Model | SUFd3603 |
| Components | SUFD3603, URD3600 |
| Also known as: | LIEBPACK126 |
| EAN: | 9005382259955 |
| Replaceable door seal | |
| SabbathMode | |
| Integrated rails for freezer drawers | |
| Power failure alarm |
| Appliance placement | Undercounter |
| Product colour | White |
| Reversible doors | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Door hinge | Right |
| Freezer net capacity | 88 L |
| Freezing capacity | 6.8 kg/24h |
| Storage time during power failure | 17.5 h |
| Star rating | 4* |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 34 dB |
| Ice cube tray | Yes |
| Freezer temperature (min) | -15 °C |
| Freezer temperature (max) | -28 °C |
| Interior light | Yes |
| Lamp type | LED |
| Door open alarm | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Cord length | 2.2 m |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 140 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy usage | 0.383 kWh/24h |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Current | 2 A |
| Width | 597 mm |
| Depth | 550 mm |
| Height | 818 mm |
| Weight | 36 kg |
| Installation compartment width | 600 mm |
| Installation compartment depth | 560 mm |
| Installation compartment height (min) | 820 mm |
| Installation compartment height (max) | 880 mm |
| Package width | 615 mm |
| Package depth | 710 mm |
| Package height | 890 mm |
| Package weight | 38 kg |
Important Product Information: This is a built under Freezer; it needs to be built underneath a worktop.
Liebherr URd3600
Built-Under Larder Fridge, Fixed Hinge, White, D Rated
| Type | Built-Under Larder Fridge |
| Brand | Liebherr |
| Model | URd3600 |
| Components | SUFD3603, URD3600 |
| Also known as: | LIEBPACK126 |
| EAN: | 9005382258279 |
| Door Alarm | |
| Replaceable Door Seal | |
| Sabbathmode | |
| Power Failure Alarm |
| Appliance placement | Undercounter |
| Product colour | White |
| Fridge number of shelves/baskets | 3 |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Market positioning | Tabletop |
| Custom panel-ready | Yes |
| Door colour | White |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Yes |
| Door opening angle | 115° |
| Door assembly | Door-on-door |
| Child lock | Yes |
| Display placement | Inside |
| Fridge door balconies | 3 |
| Door balconies material | Plastic |
| Door bottle retainer | Yes |
| Egg balcony | Yes |
| Number of egg balconies | 1 |
| Bottle rack | Yes |
| Can rack | Yes |
| Housing material | Steel |
| Shelves material | Glass |
| Adjustable shelves | Yes |
| Built-in capability | Yes |
| Fridge net capacity | 127 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 34 dB |
| Super Cool function | Yes |
| Automatic defrost (fridge) | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Fridge temperature range | 2 - 9 °C |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| Maximum operating temperature | 43 °C |
| Door open alarm | Yes |
| Fridge interior light | Yes |
| Lamp type | LED |
| Temperature alarm | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Cord length | 2.2 m |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 74 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy usage | 0.202 kWh/24h |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Current | 2 A |
| Width | 597 mm |
| Depth | 550 mm |
| Height | 818 mm |
| Depth without handle | 550 mm |
| Installation compartment width | 600 mm |
| Installation compartment depth | 560 mm |
| Installation compartment height (min) | 820 mm |
| Installation compartment height (max) | 880 mm |
| Weight | 33 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 615 x 710 x 8900 mm |
| Package weight | 35 kg |
| Package width | 615 mm |
| Package depth | 710 mm |
| Package height | 890 mm |
| Package weight | 35 kg |
| Liebherr technologies (food storage) | GlassLine Storage Shelves, SuperCool |
Important Product Information: This is a built under Larder Fridge; it needs to be built underneath a worktop.

Important Product Information: This is a built under Freezer; it needs to be built underneath a worktop.
10 years parts and labour warranty, subject to registration within 1 year of purchase via the Liebherr SmartDevice app. For more information go to www.liebherr.com/en-gb/fridges-freezers/10yearguarantee-3265806
10
Year
Warranty
Free or Next Day Delivery
from 19th May
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
Free and Next Day Delivery offers are subject to postcode and availability. You can find your earliest delivery date at checkout.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Installation Service
Let us install your new appliance for you. Our installation service covers most of the UK, but you can check if it's available in your area by entering your postcode on the basket page.
Visit our appliance installation page to learn more about pricing and what's included.
**Installation available subject to postcode.
Recycling Services
We can take away your old appliance, unwrap your new one and recycle all that pesky packaging for you.
Just select 'Recycle Old Appliance' and 'Unwrap and Recycle Packaging' on the basket page.
Find out more about our appliance and packaging recycling service.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
You've added an item to your basket.