2
Year
Warranty
Midea MMOP01MZ-WH
Microwave
£59.99
Save £5
Was £64.99
£65.99 with delivery
Service that goes further
- Product code: MMOP01MZ-WH
- Capacity (Usable Litres) - 20
- Power Output - 700 W
- 20L solo Microwave, manual control
- Output Power: 700W
- Warranty - 2 years parts and labour
Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 267 x 434 x 350
| Type | Microwave |
| Brand | Midea |
| Model | MMOP01MZ-WH |
| Also known as: | MMOP01MZWH |
| EAN: | 6944271680643 |
| 20L solo Microwave, manual control | |
| Output Power: 700W | |
| MET inverter technology for better cooking performance, less energy consumption and quieter operation | |
| Easy to use with dual dials | |
| Product Dimensions (WxDxH) (mm) - 434 x 329 x 267 |
| Product type | Solo microwave |
| Interior capacity | 20 L |
| Microwave power | 700 W |
| Control type | Rotary |
| Number of power levels | 5 |
| Turntable | Yes |
| Turntable size | 245 mm |
| Number of cooking programs | 5 |
| Width | 434 mm |
| Depth | 350 mm |
| Height | 267 mm |
| Weight | 6.6 kg |
| Package width | 456 mm |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 7.38 kg |
| Country of origin | China |
2 years parts and labour, subject to registration within 28 days of purchase. To activate your warranty go to www.midea.com/uk/support.
2
Year
Warranty
Compare with similar items
£59.99
Save £5
Was £64.99
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Currently out of stock
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.

Loading
You've added an item to your basket.