1
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Nutribullet NBLP9 900 Series
Blender, Gold
£79.99
Save £10
Was £89.99
£85.99 with delivery
Service that goes further
- Product code: NBLP9
- 900 watts of power in this compact powerhouse turns anything from strawberries to spinach into smooth, sippable nutrition
- Simple and intuitive design
- Our blades are designed for nutrition extraction
- Did you know most smoothies can be made in under 60 seconds? Now you can fit healthful nutrition into your busy day!
- Warranty - 1 year parts and labour
Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 404 x 196 x 305

| Type | Blender |
| Brand | Nutribullet |
| Model | NBLP9 900 Series |
| Also known as: | NBLP9 |
| EAN: | 5060191467353 |
| Type | Tabletop blender |
| Product colour | Black, Transparent |
| Cord length | 0.75 m |
| Bowl capacity | 0.95 L |
| Power | 900 W |
| Power source | AC |
| Width | 196 mm |
| Depth | 305 mm |
| Height | 404 mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Recipe book | Yes |
1 year parts and labour. We advise that you register your Nutribullet appliance and activate your warranty at nutribullet.co.uk.
1
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Customer Reviews
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
It generally takes 6-12 working days for the item to arrive at our warehouse.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.