5
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
SONYPACK2943
Sony K65S25M2PB.UKA 65" Smart Television + HTA7100.CEK Sound Bar
£1,548.50
Spread the cost:
£129.05 for 12 months at 0.0% APR***
Save £349.50
Separate Price: £1,898
Service that goes further
K65S25M2PB.UKA BRAVIA 2 II
65" Smart Television
- E
- Screen (Inches/Type) - 65 4K Ultra HD LCD
- Operating System - Android TV
- Everything Upscaled Close To 4K Quality
- The Entertainment You Love All In One Place
- Product Dimensions with Stand (HxWxD) (mm) - 904 x 1447 x 327
- Warranty - 5 years parts and labour
HTA7100.CEK
Sound Bar
- Experience 360 Spatial Sound Mapping
- Number of Speakers - 9
- Bring The Cinema Standard Home
- Expand Your Home Entertainment Even Further
- Sound Bar Dimensions (HxWxD) (mm) - 64 x 950 x 125
- Warranty - 1 year parts and labour
Sony K65S25M2PB.UKA BRAVIA 2 II
65" Smart Television, 4K Ultra HD, Black, E Rated
| Type | 65" Smart Television |
| Brand | Sony |
| Model | K65S25M2PB.UKA BRAVIA 2 II |
| Components | K65S25M2PB.UKA, HTA7100.CEK |
| Also known as: | SONYPACK2943 |
| EAN: | 4548736180314 |
| EVERYTHING UPSCALED CLOSE TO 4K QUALITY: From classic movies to the latest TV shows, our 4K X-Reality PRO technology analyses, cleans, and refines every detail | |
| THE ENTERTAINMENT YOU LOVE ALL IN ONE PLACE: Browse 400,000+ movies and TV episodes from across your favourite streaming services on this Google TV, along with 10,000+ apps and games | |
| GOOGLE CAST BUILT-IN: Share content from your smartphone, tablet, laptop, or computer straight on to the big screen | |
| SCENES COME TO LIFE IN VIBRANT COLOUR: Our Live Colour display shows natural shades and hues, making everything you watch look vivid and real | |
| POWERED BY OUR X1 PROCESSOR: Watch all your favourites in crystal-clear 4K quality, with Motionflow XR for smooth, blur-free, and clear motion perfect for action movies and sports | |
| BRING THE SOUND OF THE CINEMA HOME: Dolby Atmos and DTS:X are two audio technologies straight out of the movie theatre, now available in your own living room |
| Display diagonal | 165.1 cm (65) |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | LCD |
| Screen shape | Flat |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Motion interpolation technology | Motionflow XR 240 Hz |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Display refresh rates supported | 50 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Viewable size diagonal | 1080 mm |
| Tuner type | Analog & digital |
| Analog signal format system | PAL, SECAM |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S |
| Number of tuners | 1 tuner(s) |
| Smart TV | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Operating system installed | Android TV |
| Operating system version | Android 12 |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Number of speakers | 1 |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Audio decoders | DTS Digital Surround, DTS Express, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Audio, Dolby Atmos |
| Speaker direction | Down firing |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Browsing | Yes |
| Web browser | Yes |
| Browser supported | Chrome |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Colour name | Black |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Stand type | Center stand |
| Stand colour | Black |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| Game mode | Yes |
| Teletext function | Yes |
| Teletext | 899 pages |
| Backlight dimming technology | Frame Dimming |
| Picture processing technology | Bravia Engine, Sony 4K HDR Processor X1, Sony Live Colour, Sony 4K X-Reality PRO |
| Child lock | Yes |
| Parental control | Yes |
| USB recording | Yes |
| HDMI ports quantity | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Voice control | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| ECO mode | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Sleep timer | Yes |
| On/Off timer | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Power consumption (typical) | 82 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 82 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 115 kWh |
| Power consumption (max) | 108 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Energy saving mode | Yes |
| PSTI certified | Yes |
| Sony technologies (AV/TV) | Android TV, Apple AirPlay 2, Works With Apple HomeKit, Google Assistant, X1 Processor, Dolby Vision™, Dolby Atmos®, Smart Voice Search, BRAVIA Core, Gaming menu, Eco Dashboard, 4K X-Reality Pro, Google TV |
| Width (with stand) | 1447 mm |
| Depth (with stand) | 327 mm |
| Height (with stand) | 904 mm |
| Weight (with stand) | 20 kg |
| Width (without stand) | 1447 mm |
| Depth (without stand) | 83 mm |
| Height (without stand) | 846 mm |
| Weight (without stand) | 19.7 kg |
| Stand width | 15 mm |
| Stand depth | 327 mm |
| Package width | 1567 mm |
| Package depth | 186 mm |
| Package height | 977 mm |
| Package weight | 29 kg |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| Smart Remote included | Yes |
| E-manual | Yes |
| Country of origin | Slovakia |
Sony HTA7100.CEK
Sound Bar, Black
| Type | Sound Bar |
| Brand | Sony |
| Model | HTA7100.CEK |
| Components | K65S25M2PB.UKA, HTA7100.CEK |
| Also known as: | SONYPACK2943 |
| EAN: | 4548736174061 |
| EXPERIENCE 360 SPATIAL SOUND MAPPING: The ultimate in home surround, physical and phantom speakers combine to create a wider sound field, drawing you deeper into every scene | |
| BRING THE CINEMA STANDARD HOME: Not only are industry-standard Dolby Atmos and DTS:X formats supported, but this soundbar is IMAX Enhanced certified too | |
| EXPAND YOUR HOME ENTERTAINMENT EVEN FURTHER: Optional rear speakers can be added for immersive sound from behind, and an optional subwoofer for deep, powerful bass | |
| READY TO GO STRAIGHT OUT OF THE BOX: With just one HDMI cable and the BRAVIA Connect app for guidance and control, setup and everyday use is quick and easy | |
| PAIR WITH BRAVIA TO UNLOCK MORE FEATURES: Dial dialogue volume up and down with Voice Zoom 3, control your devices from one remote, and elevate your home with matching designs | |
| EXPLORE NEW WAYS TO LISTEN TO MOVIES, MUSIC, GAMES & MORE: Even stereo content is transformed into rich surround sound with our AI-powered upmixer |
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Audio decoders | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, IMAX Enhanced, DTS, DTS-HD HR, DTS-HD Master Audio, DTS-ES, DTS 96/24, DTS:X |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Number of speakers | 9 |
| Number of tweeter drivers | 3 |
| Number of woofer drivers | 2 |
| Product colour | Black |
| Wall mountable | Yes |
| Colour name | Black |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Spotify Connect | Yes |
| Country of origin | Vietnam |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Wi-Fi ready | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| HDMI in | 1 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.0 |
| Soundbar power consumption | 0.5 W |
| Width | 950 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 64 mm |
| Weight | 10.8 kg |
| Soundbar weight | 4.6 kg |
| Package width | 1015 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 7.6 kg |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Cables included | AC, HDMI |
| Mounting brackets included | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Sony technologies (AV/TV) | Dolby Atmos®, Voice Zoom 3, Airplay 2, X-Balanced Speaker |
5 years parts and labour, 5 years subject to registration within 90 days of purchase.To register your warranty go to www.sony.co.uk/promo/5yearwarranty.Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
5
Year
Warranty
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Awaiting stock
You can expect delivery within 10-14 days
We will contact you to arrange a delivery date.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Installation Service
Let us install your new appliance for you. Our installation service covers most of the UK, but you can check if it's available in your area by entering your postcode on the basket page.
Visit our appliance installation page to learn more about pricing and what's included.
**Installation available subject to postcode.
Recycling Services
We can take away your old appliance, unwrap your new one and recycle all that pesky packaging for you.
Just select 'Recycle Old Appliance' and 'Unwrap and Recycle Packaging' on the basket page.
Find out more about our appliance and packaging recycling service.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
You've added an item to your basket.