1
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Neff Z1608CX0
Clip Rail for New N70 & N90 Standard and Pyrolytic Ovens
£89
- Product code: Z1608CX0
- Clip Rail for New N70 & N90 Standard and Pyrolytic Ovens
- Warranty - 1 year parts and labour
| Type | Clip Rail for New N70 & N90 Standard and Pyrolytic Ovens |
| Brand | Neff |
| Model | Z1608CX0 |
| EAN: | 4242004264248 |
| Type | Oven rail |
| Brand compatibility | Neff |
| Material | Stainless steel |
| Suitable for | Oven |
| Product colour | Green, Orange |
| Telescopic | Yes |
| Weight | 600 g |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 800 g |
| Pallet net height | 1000 mm |
| Pallet net length | 1200 mm |
| Pallet net width | 800 mm |
1 year parts and labour. To activate your warranty go to www.neff-home.com/uk/service/warranty.
1
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Customer Reviews
Free or Next Day Delivery
from 19th May
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
Free and Next Day Delivery offers are subject to postcode and availability. You can find your earliest delivery date at checkout.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
£0 today, then 3 payments of £29.67 at 0% interest when you choose a 3 month plan. Read More

Loading
You've added an item to your basket.