1
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Neff Z9401TY0
Teppanyaki Pan, Stainless Steel
£169
£175 with delivery
Service that goes further
- Product code: Z9401TY0
- Cook like a pro: sauté at high heat in the front and keep food warm at low heat in the back.
- Warranty - 1 year parts and labour
| Type | Teppanyaki Pan |
| Brand | Neff |
| Model | Z9401TY0 |
| EAN: | 4242004269656 |
| Proper use | Grill & Oven |
| Shape | Rectangular |
| Product colour | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Oven proof | Yes |
| Suitable for hob types | Gas, Induction |
| Easy to clean | Yes |
| Weight | 3.7 kg |
| Package width | 295 mm |
| Package depth | 470 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package weight | 4.7 kg |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
1 year parts and labour. To activate your warranty go to www.neff-home.com/uk/service/warranty.
1
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
It generally takes 6-12 working days for the item to arrive at our warehouse.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.