Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
KAMPACK137
Kamado Bono Grande 23" (59cm) with Rotisserie Pack
£1,128.55
Save £9.45
Separate Price: £1,138
Service that goes further
TQ0023ALLIN
Grande 23" (59cm) - Black
- Colour - Black
- Fuel Type - Charcoal
- Cooking Area Diameter (mm) - 490
- Assembly Required - Yes
- Weight (kg) - 112
- Warranty - Limited lifetime Warranty on ceramic parts
TQKJZ23
Grande Skewer (Rotisserie)
- High-Quality Stainless Steel Rod
- Easy Installation
- Versatile Cooking Options
- Supports Up to 15kg
- Powerful 240V Motor
- Warranty - 1 year Warranty
Kamado Bono TQ0023ALLIN
Grande 23" (59cm) - Black
| Type | Grande 23" (59cm) - Black |
| Brand | Kamado Bono |
| Model | TQ0023ALLIN |
| Components | TQ0023ALLIN, TQKJZ23 |
| Also known as: | KAMPACK137 |
| EAN: | 4779039710896 |
| Type | Kamado barbecue/grill |
| Heat source | Charcoal (fuel) |
| Best uses | Outdoor |
| Cooking surface diameter | 500 mm |
| Thermometer | Yes |
| Form factor | Barrel |
| Top surface type | Grate |
| Lid | Yes |
| Product colour | Black |
| Cooking surface shape | Round |
| Housing material | Bamboo, Ceramic, Stainless steel |
| Lid features | Hinged lid |
| Cooking surface material | Ceramic |
| Heat deflector material | Stainless steel |
| Built-in display | Yes |
| Display type | Analog |
| Castor wheels | Yes |
| Legs | Yes |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Handle(s) | Yes |
| Removable grill rack | Yes |
| Built-in cutting board | Yes |
| Storage shelf | Yes |
| Number of built-in cutting boards | 2 |
| Width | 590 mm |
| Depth | 780 mm |
| Height | 1200 mm |
| Weight | 100 kg |
| Package width | 770 mm |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 930 mm |
| Package weight | 112 kg |
| Stand included | Yes |
Kamado Bono TQKJZ23
Grande Skewer (Rotisserie), Black
| Type | Grande Skewer (Rotisserie) |
| Brand | Kamado Bono |
| Model | TQKJZ23 |
| Components | TQ0023ALLIN, TQKJZ23 |
| Also known as: | KAMPACK137 |
| EAN: | 4779039711763 |
| Type | Rotisserie |
| Product colour | Black |
| Power source type | AC |
| Width | 660 mm |
| Depth | 650 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | 5.8 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Limited lifetime warranty on ceramic parts, 5 year warranty on metal parts and kettle joe grills, 3 year warranty on electronic components, heat deflectors and pizza stones, 2 year warranty on miscellaneous components and standalone accessories.Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Currently out of stock
We will contact you to arrange a delivery date.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
You've added an item to your basket.