Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Smeg KITPC9X9
90cm Splashback, Stainless Steel
£229
Service that goes further
- Product code: KITPC9X9
- Splashback, 90 cm, for Symphony and Portofino pyrolytic cookers
Splashback, 90 cm, for Symphony and Portofino pyrolytic cookers
| Type | 90cm Splashback |
| Brand | Smeg |
| Model | KITPC9X9 |
| EAN: | 8017709250669 |
| Product type | Backsplash |
| Product colour | Stainless steel |
| Compatibility | Sinfonia, Portofino |
| Width | 898 mm |
| Depth | 27 mm |
| Height | 750 mm |
| Weight | 5.3 kg |
| Package weight | 6.4 kg |
| Package depth | 790 mm |
| Package width | 960 mm |
| Package height | 85 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Compare with similar items
PRODUCT
Type
90cm Splashback
Brand
Smeg
Model
KITPC9X9
Price
£229.00
Rating
-
Ean
8017709250669
FEATURES
Compatibility
Sinfonia, Portofino
Product colour
Stainless steel
Product type
Backsplash
WEIGHT & DIMENSIONS
Depth
27 mm
Height
750 mm
Package depth
790 mm
Package height
85 mm
Package weight
6.4 kg
Package width
960 mm
Weight
5.3 kg
Width
898 mm
PACKAGING CONTENT
Quantity per pack
1 pc(s)
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Order now for delivery in 7-28 days
We will contact you to arrange a delivery date.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.

Loading
You've added an item to your basket.