2
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Midea MIH350D157K0
Domino Hob, Black
£79.99
Service that goes further
- Product code: MIH350D157K0
- Controls - Touch
- Warranty - 2 years parts and labour
| Type | Domino Hob |
| Brand | Midea |
| Model | MIH350D157K0 |
| EAN: | 6936718317427 |
| Product colour | Black |
| Appliance placement | Countertop |
| Hob width size | 288 mm |
| Hob type | Zone induction hob |
| Top surface type | Glass |
| Number of cooking zones | 2 zone(s) |
| Number of electric cooking zones | 2 zone(s) |
| Cooking zone 1 shape | Round |
| Cooking zone 1 position | Rear |
| Cooking zone 1 power source | Electric |
| Cooking zone 1 diameter | 180 mm |
| Cooking zone 1 power | 1800 W |
| Cooking zone 1 boost | 2000 W |
| Cooking zone 2 shape | Round |
| Cooking zone 2 position | Front |
| Cooking zone 2 power source | Electric |
| Cooking zone 2 diameter | 160 mm |
| Cooking zone 2 power | 1300 W |
| Cooking zone 2 boost | 1500 W |
| Frame type | Frameless |
| Boost function | Yes |
| Number of power levels | 9 |
| Control type | Touch |
| Control position | Front |
| Built-in display | Yes |
| Connected load (electric) | 3500 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Width | 288 mm |
| Depth | 520 mm |
| Weight | 4.4 kg |
| Installation compartment width | 268 mm |
| Installation compartment depth | 500 mm |
| Installation compartment height | 50 mm |
2 years parts and labour, subject to registration within 28 days of purchase. To activate your warranty go to www.midea.com/uk/support.
2
Year
Warranty
Customers also bought
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
Order now and get this from Sat 30th May
We will contact you to arrange a delivery date.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Installation Service
Let us install your new appliance for you. Our installation service covers most of the UK, but you can check if it's available in your area by entering your postcode on the basket page.
Visit our appliance installation page to learn more about pricing and what's included.
**Installation available subject to postcode.
Recycling Services
We can take away your old appliance, unwrap your new one and recycle all that pesky packaging for you.
Just select 'Recycle Old Appliance' and 'Unwrap and Recycle Packaging' on the basket page.
Find out more about our appliance and packaging recycling service.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
Loading
You've added an item to your basket.