5
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
SONYPACK2844
Sony K50S38B.UKA 50" LED Smart Television + HTB600.CEK Sound Bar
£698.50
Spread the cost:
£58.21 for 12 months at 0.0% APR***
Save £199.50
Separate Price: £898
Service that goes further
K50S38BP.UKA BRAVIA 3
50" LED Smart Television
- E
- Screen (Inches/Type) - 50 4K Bravia 3 4K HDR
- Operating System - Google TV
- Google Assistant
- Playstation Remote Play and Gaming Menu
- Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 714 x 1119 x 267
- Warranty - 5 years parts and labour
HTB600.CEK
Sound Bar
- 3.1.2ch surround sound experience
- Number of Speakers - 13
- Up-firing speakers for overhead audio
- Powerful wireless subwoofer and centre speaker for clear dialogue
- Sound Bar Dimensions (HxWxD) (mm) - 64 x 950 x 110
- Warranty - 1 year parts and labour
Sony K50S38BP.UKA BRAVIA 3
50" LED Smart Television, 4K Ultra HD, Black, E Rated
| Type | 50" LED Smart Television |
| Brand | Sony |
| Model | K50S38BP.UKA BRAVIA 3 |
| Components | K50S38B.UKA, HTB600.CEK |
| Also known as: | SONYPACK2844 |
| EAN: | 4548736168015 |
| Android TV | |
| Dolby Vision® | |
| Dolby Atmos® | |
| DTS Virtual X™ | |
| Google Play | |
| Google TV | |
| Perfect for PS5 | |
| X-Balanced Speaker | |
| XR Triluminos Pro™ |
| Frame Colour | Black |
| Model Year | 2025 |
| TV Weight (kg) | 9.9 |
| TV and Stand Weight (kg) | 14 |
| Display Type | UHD |
| Display Technology | 4K HDR |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Game Mode | Yes |
| Film Mode | Yes |
| Backlight Type | LED |
| Standard Refresh Rate (Hz) | 60 |
| HDR (High Dynamic Range) | Yes |
| Dolby Vision® | Yes |
| Dolby Atmos® | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Apple Homekit | Yes |
| Voice Assist | Yes |
| Google TV | Yes |
| Netflix | Yes |
| Amazon Prime | Yes |
| Apple TV | Yes |
| Spotify | Yes |
| HDMI Input | Yes |
| USB Port | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Energy Efficiency Rating | E |
| Standby Power Consumption (W) | 114 |
| Table Top Stand | Yes |
| Vesa Wall Mount Support | Yes |
| Height (mm) | 714 |
| Width (mm) | 1119 |
| Depth (mm) | 267 |
| Height (mm) | 714 |
| Width (mm) | 1119 |
| Depth (mm) | 267 |
Sony HTB600.CEK
Sound Bar, Black
| Type | Sound Bar |
| Brand | Sony |
| Model | HTB600.CEK |
| Components | K50S38B.UKA, HTB600.CEK |
| Also known as: | SONYPACK2844 |
| EAN: | 4548736165335 |
| 3.1.2ch surround sound experience | |
| Up-firing speakers for overhead audio | |
| Powerful wireless subwoofer and centre speaker for clear dialogue |
| Audio output channels | 3.1.2 channels |
| Number of speakers | 13 |
| Subwoofer included | Yes |
| Subwoofer connectivity | Wired/Wireless |
| Product colour | Black |
| Wall mountable | Yes |
| Virtual surround | Yes |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 950 mm |
| Depth | 110 mm |
| Height | 64 mm |
| Weight | 31 kg |
| Subwoofer width | 210 mm |
| Subwoofer depth | 388 mm |
| Subwoofer height | 388 mm |
| Subwoofer weight | 7.7 kg |
| Package width | 560 mm |
| Package depth | 1020 mm |
| Package height | 259 mm |
| Package weight | 16 kg |
| Package type | Box |
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
5 years parts and labour, 5 years subject to registration within 90 days of purchase.To register your warranty go to www.sony.co.uk/promo/5yearwarranty.Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
5
Year
Warranty
Delivery
We do not have this item in stock at the moment. When you place your order with us, we will order this item from the manufacturer.
It generally takes 6-12 working days for the item to arrive at our warehouse.
We will then contact you to arrange a delivery date.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Installation Service
Let us install your new appliance for you. Our installation service covers most of the UK, but you can check if it's available in your area by entering your postcode on the basket page.
Visit our appliance installation page to learn more about pricing and what's included.
**Installation available subject to postcode.
Recycling Services
We can take away your old appliance, unwrap your new one and recycle all that pesky packaging for you.
Just select 'Recycle Old Appliance' and 'Unwrap and Recycle Packaging' on the basket page.
Find out more about our appliance and packaging recycling service.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
You've added an item to your basket.