5
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
SONYPACK2854
Sony K75S38B.UKA 75" LED Smart Television + HTS60.CEK Sound Bar
£1,368
Spread the cost:
£114 for 12 months at 0.0% APR***
Save £100
Separate Price: £1,468
Service that goes further
K75S38BP.UKA BRAVIA 3
75" LED Smart Television
- E
- Screen (Inches/Type) - 75 4K Bravia 3 LED
- Operating System - Google
- AI Powered
- Crystal Clear Dialogue
- Product Dimensions (HxWxD) (mm) - 1042 x 1675 x 410
- Warranty - 5 years parts and labour
HTS60.CEK
Sound Bar
- 1000W 5.1 Channel Surround Sound
- Number of Speakers - 4
- Rear Speakers And Subwoofer Included
- JUST LIKE THE CINEMA
- Sound Bar Dimensions (HxWxD) (mm) - 64 x 907 x 90
- Warranty - 1 year parts and labour
Sony K75S38BP.UKA BRAVIA 3
75" LED Smart Television, 4K Ultra HD, Black, E Rated
| Type | 75" LED Smart Television |
| Brand | Sony |
| Model | K75S38BP.UKA BRAVIA 3 |
| Components | K75S38B.UKA, HTS60.CEK |
| Also known as: | SONYPACK2854 |
| EAN: | 4548736167742 |
| Android TV | |
| Dolby Vision® | |
| Dolby Atmos® | |
| DTS Virtual X™ | |
| Google Play | |
| Google TV | |
| IMAX Enhanced | |
| Perfect for PS5 | |
| Remote Access | |
| X-Balanced Speaker |
| Frame Colour | Black |
| Model Year | 2025 |
| TV Weight (kg) | 33.4 |
| TV and Stand Weight (kg) | 44 |
| VESA Size (mm) | 300 x 300 |
| Display Type | HDR |
| Display Technology | 4K UHD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Game Mode | Yes |
| Film Mode | Yes |
| Backlight Type | LED |
| Standard Refresh Rate (Hz) | 50 |
| HDR (High Dynamic Range) | Yes |
| Dolby Vision® | Yes |
| Clear Voice | Yes |
| Dolby Atmos® | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Apple Homekit | Yes |
| Operating System | |
| Voice Assist | Yes |
| Google TV | Yes |
| Google Play | Yes |
| BBC iPlayer | Yes |
| Netflix | Yes |
| Amazon Prime | Yes |
| Apple TV | Yes |
| Disney+ | Yes |
| Spotify | Yes |
| HDMI Input | Yes |
| USB Port | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Energy Efficiency Rating | E |
| Standby Power Consumption (W) | 302 |
| Table Top Stand | Yes |
| Height (mm) | 1042 |
| Width (mm) | 1675 |
| Depth (mm) | 410 |
Sony HTS60.CEK
Sound Bar, Black
| Type | Sound Bar |
| Brand | Sony |
| Model | HTS60.CEK |
| Components | K75S38B.UKA, HTS60.CEK |
| Also known as: | SONYPACK2854 |
| EAN: | 4548736165434 |
| 1000W 5.1 Channel Surround Sound | |
| Rear Speakers And Subwoofer Included | |
| Just Like The Cinema | |
| Pair With Bravia To Unlock Exclusive Features | |
| Start A Party |
| Audio output channels | 5.1 channels |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 907 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 64 mm |
| Weight | 2.6 kg |
| Subwoofer width | 275 mm |
| Subwoofer depth | 388 mm |
| Subwoofer height | 388 mm |
| Subwoofer weight | 11.6 kg |
| Package width | 565 mm |
| Package depth | 1049 mm |
| Package height | 325 mm |
| Package weight | 24 kg |
| Package type | Box |
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| Sony technologies (AV/TV) | Dolby Atmos® |
5 years parts and labour, 5 years subject to registration within 90 days of purchase.To register your warranty go to www.sony.co.uk/promo/5yearwarranty.Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
5
Year
Warranty
Free or Next Day Delivery
from 29th April
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
Free and Next Day Delivery offers are subject to postcode and availability. You can find your earliest delivery date at checkout.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Installation Service
Let us install your new appliance for you. Our installation service covers most of the UK, but you can check if it's available in your area by entering your postcode on the basket page.
Visit our appliance installation page to learn more about pricing and what's included.
**Installation available subject to postcode.
Recycling Services
We can take away your old appliance, unwrap your new one and recycle all that pesky packaging for you.
Just select 'Recycle Old Appliance' and 'Unwrap and Recycle Packaging' on the basket page.
Find out more about our appliance and packaging recycling service.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
You've added an item to your basket.