1
Year
Warranty
Double-click the image to zoom.
Double-tap or pinch the image to zoom.
Sony HTSF150CEK
Sound Bar, Black
£119
£125 with delivery
- Product code: HTSF150CEK
- Audio Power Output (watts) - 120
- Deep sound with Bass Reflex speaker
- Compact, space saving design
- Warranty - 1 year parts and labour
Sound Bar Dimensions (HxWxD) (mm) - 64 x 900 x 88
| Type | Sound Bar |
| Brand | Sony |
| Model | HTSF150CEK |
| EAN: | 4548736067332 |
| Deep sound with Bass Reflex speaker | |
| Compact, space saving design | |
| Easy TV set up with HDMI ARC | |
| High sound quality from S-Force Front Surround | |
| Music play back with USB and Bluetooth |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| RMS rated power | 120 W |
| Audio decoders | Dolby Digital, Dolby Dual Mono |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Product colour | Black |
| Wall mountable | Yes |
| Recommended usage | TV |
| USB direct playback | Yes |
| Audio formats supported | MP3, WAV, WMA |
| Night mode | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Bluetooth version | 4.2 |
| USB port | Yes |
| Digital audio coaxial in | 0 |
| Power consumption (typical) | 30 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Width | 900 mm |
| Depth | 88 mm |
| Height | 64 mm |
| Soundbar weight | 2.4 kg |
| Cables included | AC, Optical |
| Remote control included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Manual | Yes |
| Output power | 120 W |
| AC adapter included | Yes |
| Apple docking compatibility | Not supported |
1 year parts and labour. Keep a copy of your Sales Invoice as proof of purchase.
1
Year
Warranty
Compare with similar items
Customers also bought
Customer Reviews
Delivery
This item is In Stock at our warehouse and ready for immediate delivery.
We will send this item to you via DPD or APC for only £6. Delivery will usually be within 24-48 hours.
For more details about our delivery service, visit our appliance delivery page.
*Delivery available subject to postcode.
Click & Collect
from LE4 1AU
If you need an item straight away, you can choose the "Click & Collect" option on the basket page and pick the item up yourself direct from our warehouse in Leicester.
Installation services can not be added to your order when choosing Click & Collect. Find out more about Click & Collect.
Flexible Finance Options
Spread the cost of your new appliance with our payment options. Choose from the options below and tailor your payments to your needs.
£0 today, then 3 payments of £39.67 at 0% interest when you choose a 3 month plan. Read More




Loading
You've added an item to your basket.